Blog

Implant bez metalu ceramiczny

Implanty bez metalu – czym one są i czego się spodziewać?

Implanty metalowe z tytanu są najbardziej popularną opcją implantów dentystycznych. Jednak coraz częściej dentyści oraz pacjenci sięgają po implanty bez metalu. Znane są one jako implanty ceramiczne lub implanty cyrkonowe. A więc, czym one są i jak porównują się z implantami metalowymi?

Zgryz a zdrowie mózgu

Zgryz a zdrowie mózgu

Uwzględnienie zgryzu jest niezbędne do osiągnięcia trwałej i funkcjonalnej odbudowy zębów. Decyduje to o odczuwalnym komforcie pacjenta i zdrowiu stawów skroniowo-żuchwowych. Nieprawidłowy zgryz może stanowić źródło dolegliwości bólowych, mięśniowych i posturalnych, a także jak pokazują badania wpływa na zdrowie mózgu.

Ślina i jej niezastąpione działanie

Ślina i jej niezastąpione działanie

Ślina to podstawowy czynnik umożliwiający utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Spełnia multum funkcji niezbędnych do prawidłowego jej funkcjonowania. Jej rola jest niezastąpiona – minimalne zaburzenia mogą doprowadzić do poważnych problemów.

Odkrycie nowej ślinianki - ślinianki trąbkowe

Odkrycie nowej ślinianki – ślinianki trąbkowe

Do tej pory znane były nam 3 pary głównych ślinianek, lecz kilka tygodni temu dzięki przypadkowemu odkryciu zespołu Holenderskich naukowców, dowiedzieliśmy się o istnieniu kolejnej pary. To niesamowite, że przez tak długi czas nikt nie wiedział o ich istnieniu. A więc jak to się stało?

Mikrobiom jamy ustnej

Mikrobiom jamy ustnej – co należy wiedzieć

Flora jamy ustnej stanowi jeden z najbardziej różnorodnych i wyjątkowych mikrobiomów człowieka. Mimo jego znaczącego wpływu na zdrowie, często umyka naszej uwadze.

Lupy dentystyczne z oświetleniem

Lupy w stomatologii – podstawa precyzyjnego leczenia

Ten mały przyrząd nie wzbudza zazwyczaj wiele zainteresowania i często gubi się w cieniu innych większych i bardziej pokaźnych sprzętów i narzędzi używanych w stomatologii. Stanowi natomiast niezbędną podstawę precyzyjnego i minimalnie inwazyjnego leczenia. Nasi dentyści nie wyobrażają już sobie pracy bez nich.

Błona PRF

Błona PRF – Bezcenny materiał – dlaczego ją stosujemy?

Błona PRF (platelet-rich fibrin) to autologiczny koncentrat płytek krwi, który ma silne właściwości wspomagające gojenie i regenerację tkanek. Pozwala dostarczyć dużą ilość składników regeneracyjnych w konkretne miejsce.